This is Dieter, a template for agencies and freelancers who are not afraid to stand out.
Top
Title Image

ال‌جی سولاردام

به سفارش: شرکت ال‌جی/گلدیران

پروژه ال‌جی سولاردام، توسط شرکت لیمیت‌لاینز و به سفارش شرکت ال‌جی/گلدیران اجرا شد و از مرداد ماه سال ‌1396 به مدت سه ماه برگزار شد. در این پروژه، ما با برپایی یک کمپین تبلیغاتی در دو مرحله سعی داشتیم تا مخاطبان را با سری جدید محصول ال‌جی سولاردام آشنا و قابلیت‌های جدید این محصول را به آنها معرفی کنیم. در کمپین «سولاردام من» که همزمان در فضای دیجیتال و آفلاین فعال بود،  ما با استفاده از افراد تاثیرگذار و برگزاری رویداد‌ها و مسابقات مختلف، سعی کردیم مخاطبان را به استفاده از محصول جدید ال‌جی سولاردام تشویق کنیم و نحوه استفاده راحت و کاربردی این محصول را به آنها آموزش دهیم.

چالش:

عدم آگاهی مخاطبان از کاربرد آسان و قابلیت‌های فراوان سری جدید محصول ال‌جی سولاردام نسبت به سایر محصولات مشابه از جمله چالش‌هایی بود که در این پروژه با آن روبرو بودیم. ما باید با شناخت عادات غذایی و ذائقه عموم جامعه، آنها را با نحوه استفاده از این محصول ال‌جی سولاردام آشنا می‌کردیم. از طرف دیگر، با وجود قدرت انتخاب گسترده برای مخاطبان و حضور گسترده برند‌های رقیب، باید راهی می‌یافتیم تا بتوانیم توجه افراد را جلب و خود را از سایر کمپین‌های تبلیغاتی متمایز کنیم و تاثیرگذار باشیم؛ چرا که با وجود تنوع محصولات مشابه موجود در بازار، جلب اعتماد کاربران و معرفی مزیت‌های محصول مورد نظر کاری بسیار دشوار بود.

رسانه:

در مجموع برای معرفی هر کمپین  تبلیغاتی ابزارهای متفاوتی وجود دارد که کاربردهای مختلف و گاه مشترکی دارند. در قسمت پایین لیست، رسانه‌هایی را که در طول کمپین «سولاردام من» برای اطلاع‌رسانی و ارتباط با مردم از آنها استفاده شد مشاهده می‌کنید:

تبلیغات آنلاین

اینستاگرام

تلگرام

آپارات

تبلیغات آفلاین

برگزاری رویداد

هدف:

یکی از اهداف ما در پروژه ال‌جی سولاردام آگاه‌سازی افراد از نحوه کاربرد ساده و کیفیت بالای سری جدید محصول ال‌جی سولاردام بود. ما قصد داشتیم با برگزاری کمپین‌ و رویدادهای متنوع درگیری کاربران با این محصول جدید را افزایش دهیم و آنها را به سمت شناخت و آگاهی از قابلیت‌های جدید این محصول در مقابل محصولات مشابه رقبا هدایت کنیم. با استفاده از ایده‌های خلاقانه و ایجاد تجربه‌های جذاب برای مخاطبان در طول این پروژه، ما سعی داشتیم تاثیر مثبتی در افکار آنها ایجاد کنیم و  نشان دهیم که استفاده از این محصول به قدری راحت بوده که کیفیت زندگی و تجربه آشپزی آنها را دگرگون خواهد کرد.

خدمات:

خدمات ما در طول این کمپین، شامل تبلیغات آنلاین و آفلاین بود که در قسمت تبلیغات آنلاین ما از تولید محتوای متنی، ویدیوهای تبلیغاتی فراگیر برای رسانه‌های اجتماعی، ساخت اکانت اینستاگرام و اینفلوئنسر مارکتینگ گسترده در شبکه‌های اجتماعی استفاده کردیم. میزان موفقیت فعالیت‌های آنلاین کمپین «سولاردام من» به حدی بود که نرخ درگیری افراد با این محصول را تا 80% افزایش داد.

در بخش آفلاین نیز، با برگزاری رویدادهایی نظیر کلاس‌های آشپزی و مسابقه سرآشپز ایرانی توانستیم سطح آگاهی افراد از نحوه استفاده و قابلیت‌های جدید ‌ال‌جی سولاردام را افزایش دهیم.

راه‌حل:

با توجه به هدف این پروژه و تحقیقات میدانی در رابطه با سری جدید محصول ال‌جی سولاردام، ما کمپین «سولاردام‌ من» را در دو فاز راه‌اندازی کردیم. در فاز اول این کمپین تعدادی ویدئو تبلیغاتی تولید کردیم که والدین و کودکان در حال آشپزی و استفاده از محصول جدید سولاردام بودند و در جهت تعامل بیشتر از مخاطبان خواستیم آنها نیز از فرزندان خود، حین آشپزی و غذا خوردن عکس یا ویدئو تهیه کنند و با هشتگ #سولاردام_من در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. در فاز دوم این کمپین نیز ما با برگزاری مسابقه سرآشپز خانگی ایرانی ال‌جی/گلدیران در دو مرحله نیمه نهایی و نهایی توانستیم قابلیت‌های جدید این محصول ال‌جی سولاردام را به شرکت‌کنندگان معرفی کنیم. ما با استفاده از افراد تاثیرگذار و شناخته شده، برگزاری رویداد و تولید محتوای متنی و تصویری مناسب توانستیم میزان دسترسی، آگاهی و نرخ درگیری کاربران را افزایش دهیم و با شرکت افراد در مسابقات و چالش‌های درون کمپین آنها را از قابلیت‌های جدید این محصول آگاه کنیم.